THE EIDOLON

odwiedzin: 122    pobrano: 102


Rok: 1986

Gatunek: przygodowa

Wydawca: Activision

Producent: Lucasfilm Games LLC

Platforma: Atari | C64 | ZX Spectrum

Ocena:   

Udostępnij:   


Download


THE EIDOLON

W grze sterujesz tajemniczą XIX wieczną machinę o naziwe Eidolon. Wędujesz poprzez labirynty jaskiń w których znajdziesz kule z które będziesz mógł użyć na napotkanych stworzeniach o fanazyjnych nazwach Greps, Biter Birds, Bottlenecks i wiele innych. Kule działają w określony sposób - np. niebieskie zatrzymują czas. Na końcu każdego poziomu będziesz musiał zmierzyć się ze smokiem.


Recenzja gry opublikowana w magazynie Top Secret nr 01, 1990

Nieczęsto zdarza się, by kiepski pomysł i przeciętne wykonanie dały dobrą grę. Szukając dowodów na poparcie tej tezy trafiamy na tytuł The Eidolon. Czy można bowiem powiedzieć cokolwiek dobrego o programie, w którym nie ma nic dobrego? Nie i jeszcze raz nie.
The Eidolon umieszcza nas w nienajnowszym pojeździe, który od dawna powinien już uroz maicać panoramę jakiegoś złomowiska. Odpadające blachy, zniszczone gąsienice, rozklekotany silnik to tylko nieliczne jego wady. Zalet nie wymieniam, bo nie istnieją. Ale mówiąc szczerze, nie mamy wyboru. Zmuszeni jesteśmy załadować do niego nasze zwiędłe ciała i sflaczałe umysły, ruszając na nieciekawą wyprawę w głąb korytarzy Eidolon.
W labiryntach, gdzie przyjdzie nam spędzić tych kilka nudnych godzin, jest niewiele ciekawych zjawisk. Są różnokolorowe kule, przelatujące czasem obok jak natarczywe komary. Jeśli jesteś dostatecznie szybki, to zdołasz je złapać i zatrzy mać na przyszłość. Jeśli nie — wyłącz grę i prześpij się kilka godzin.
Kule czerwone po złapaniu zwiększają energię twego pojazdu. Nie ciesz się jednak przedwcześnie, gdyż - trafienie taką kulą działa wręcz odwrotnie — zmniejsza potencjał energii. Dokładność jest więc tu cechą mile widzianą, żeby nie powiedzieć pożądaną. Powinieneś też wiedzieć, że jeśli spowodujesz zderzenie dwóch czerwonych kul, to zmienią się one w jedną o złotej barwie. Złap ją, a uzyskasz dodatkową energię. Kule zielone zmieniają cechy fizyczne potworów. Nie możesz, niestety, przewidzieć rodzaju zmiany. To, czy będzie ona negatywna czy pozytywna, pozostanie słodką tajemnicą, aż zginiesz. Bo dopóki nie zginiesz, to przecież nadal będzie tajemnicą to, czy zginiesz. Pro ste, prawda?
Ostatni kolor kul — niebieski. Barwa teoretycznie spokojna i przyjemna. Tak samo zapewne sądził autor tej gry, gdyż celne trafienie nieprzyjaciela tą bronią spowoduje jego skuteczne uspokojenie. Paraliż ten trwa kilka sekund, ale to w zupełności wystarczy. Poza tym złapanie kuli niebieskiej spowolni upływ czasu (czy lubisz filmy puszczane w zwolnionym tempie?).
Na zakończenie warto wspomnieć o smokach. Stwory te ukryte są za barierami. Zniszczenie ich jest możliwe tylko za pomocą klejnotu takiego koloru, jakiego jest dana bariera. Następny problem to zabicie smoka. Kończąca dla niego będzie dawka kilkunastu kul, rzuconych w odpowiedniej kolejności. Jakiej? Chwileczkę, pójdę zapytać brata...

Luke Top Secret nr 01, 1990

Mapa do gry The Eidolon:
(Kliknij na wybranej grafice, aby powiększyć)


TAGI: EIDOLON   PRZYGODOWA   LABIRYNT   FPS   FANTASY  
Napisz komentarz:
Emulatory
Atari 8-bit: Altirra
Commodore C64: Vice, Hoxs 64
ZX Spectrum: Fuse