DAN DARE: PILOT OF THE FUTURE

odwiedzin: 190    pobrano: 69


Rok: 1986

Gatunek: zręcznościowa

Wydawca: Virgin Games

Producent: Gang of Five

Platforma: C64 | ZX Spectrum

Ocena:   

Udostępnij:   


Download


DAN DARE: PILOT OF THE FUTURE

W grze wcielamy się w kapitana Dan Dare. Akcja gry toczy się na asteroidzie. Twoim zadaniem jest znalezienie 5 części mechanizmu niszczenia planet, przenieść je na mostek i zutylizować. Zadanie łatwe nie będzie, Dan może przenosić tylko jedną część machiny na raz a wszędzie kręcą się Treeny.


Download DAN DARE: PILOT OF THE FUTURE

C64 (58.12 kB)   ZX SPECTRUM (109.19 kB)  

Recenzja gry opublikowana w magazynie Bajtek nr 07, 1987

Dan Dare to barwna i popularna postać z angielskich komiksów typu SF. Dan to rodzaj bohatera gotowego oddać życie za powodzenie swojej misji. Przedstawiane w programie przygody Dana są związane z pojawieniem się gróźb ze strony Mekona. Mekon to typowy czarny charakter choć jego skóra miała kolor raczej zielony.

Mekon zmienił kurs jednego z asteroidów krążących wokół Plutona na kolizyjny z Ziemią. Na asteroidzie założył swoją bazę i stamtąd wysyła żądania wobec Ziemian. Na zasadzie szantażu próbuje wymusić na Ziemianach objęcie przez siebie protektoratu nad Ziemią.

Ziemianie mają tylko dwa wyjścia z tej sytuacji:
— zgodzić się na żądania Mekona i oddać się w niewolę
— czekać na rozwój wypadków i mieć cień nadziei na ratunek.

W niecnych poczynaniach, Mekonowi pomaga jego gwardia przyboczna złożona z doborowych oddziałów Treens'ów.

Rząd Światowy podjął jednak decyzję o wysłaniu specjalnej misji do wysadzenia całego asteroidu wraz z bazą Mekona.

W skład załogi „Anastazji” („Anastazja” — statek typu „SCOUT” o napędzie fotonowym) weszły dwie osoby Digby i Dan Dare. Przy czym Dan ma za zadanie uruchomić system samozniszczenia asteroidu a Digby przygotowuje ucieczkę z zagrożonej strefy.

Na wyposażeniu Dan ma wysokoenergetyczny pistolet laserowy i profilaktyczną osłonę siłową o niewielkiej mocy. Broń i osłonę w trakcie misji można doładować.

Cel gry:

Po przylocie „Anastazją” na asteroid trzeba zejść do podziemi bazy. Baza ma pięć poziomów i na każdym jest część mechanizmu autodestruktora. Każdego poziomu bronią Treensi a ponadto roboty, „strzelające miny”, zapadnie i inne niespodzianki. Każda część autodestruktora wygląda jak mała beczka a zabierzesz ją gdy wskoczysz na nią.

Wszystkie części autodestruktora trzeba przynosić do Centrum Kontroli asteroidu (pomieszczenie łatwo odnaleźć — „pięć kółek na dwóch słupach”). Każde przyniesienie części powoduje pracę części systemu.

Trzeba też dodać, że na odnalezienie i skompletowanie systemu autodestruktora masz niecałe dwie godziny czasu symulacji.

Każdorazowe odniesienie części powoduje też otworzenie drzwi następnego poziomu.

Windy (stawaj „w cieniu” i wciskaj klawisz zgodny z kierunkami strzałek) poruszają się w kierunkach wskazywanych przez strzałki.

Używaj broni bardzo oszczędnie gdyż ma ograniczoną moc.

„Minę” można zniszczyć, wskakując na nią.

Uważaj na strzelające z sufitu lasery.

Gdy zabraknie ci energii idziesz odsiedzieć 10 min. za kratki po czym uciekasz i znów jesteś wolny.

Gdy uciekasz z „więzienia” nie obawiaj się nikogo i niczego gdyż bez względu na twoje poczynania energia przez pewien czas nie maleje.

„Powodzenia — powiedział przed odlotem prezydent Ziemi — losy ludzkości w twoich rękach Dan. Wierzymy w Ciebie, nie zawiedź nas. — Potem „Anastazja” przetransportowała nas na asteroid. Już nie ma odwrotu”.

M. L. Bajtek nr 07, 1987

Mapa do gry Dan Dare: Pilot Of The Future:
(Kliknij na wybranej grafice, aby powiększyć)


TAGI: DAN   DARE   ZRęCZNOśCIOWA   ANASTACIA   TREEN   PILOT   FUTURE   MEKON   KOSMOS  
Napisz komentarz:
Emulatory
Atari 8-bit: Altirra
Commodore C64: Vice, Hoxs 64
ZX Spectrum: Fuse