Emulatory


Wszystkie gry które znajdziecie na naszych stronach możecie uruchomić jednym z poniższych emulatorów.

Atari XE/XL

Altirra
Altirra - jest darmowym opartym na licencji GNU General Public License (GPL) emulatorem "małego" Atari. Program emuluje większość komputerów Atari serii XE/XL, konsole VCS5200 i XEGS. Altirra nie porzebuje dodatkowych romów - autor zaimplementował alternatywny bios, dzięki temu program jest gotowy do pracy zaraz po uruchomieniu.
Aby uruchomić grę, wystarczy przeciągnąć archiwum z nią na ekran emulatora i po chwili możesz już grać w wybrany tytuł.
System operacyjny: Windows.
Emulator możecie pobrać z naszej strony Altirra 3.10 lub ze strony autora (link poniżej).
Strona domowa projektu

Commodore C64/C128

Vice
Vice to darmowy emulator komputerów Commodore C64, który możecie uruchomić na większości systemów operacyjnych (w tym Windows, Linux, MacOS X, AmigaOS itd). Program emuluje popularne modele Commodre C64, C128, VIC20, PET, Plus4 oraz CBM-II.
Jak w przypadku Altirra, program nie wymaga dodatkowych plików rom. Wystarczy uruchomić i od razu jest gotowyc do pracy.

Strona domowa projektu

Hoxs 64
Hoxs 64 został zaprojektowany dla systemów Windows 10. Jego niewątpliwą zaletą jest prostata obsługi oraz zgodność z oryginalnymi komputerami Commodore C64.
Program nie wspiera funkcji Drag'n'Drop. Aby uruchomić grę - wybierz Auto Load w menu głównym programu.

Strona domowa projektu


Fuse
Fuse to darmowy emulator ZX Spectrum. Jest to jeden z lepszych emulatorów tego komputera dostępnych na rynku który zainstalujesz praktcznie na każdym systemie operacyjnym (np. Windows, Unix, macOS, AmigaOS, Linux itd.).
Po zainstalowaniu, Fuse jest gotowy do pracy - nie wymaga dodatkowych plików.

Strona domowa projektu